Миколаївське кладовище


Миколаївське кладовище в місті Василькові розташоване на західній його околиці. З одного боку воно межує з територією Васильківського академічного ліцею «Успіх» з іншого з приватною забудовою вулиці Тимірязєва та Гетьманського провулка.

Миколаївське кладовище одне з найстаріших в місті Василькові.

Наприкінці XVIII сторіччя вступила в силу заборона влаштовувати поховання на церковних подвір’ях і відповідно до іменного указу імператриці Катерини ІІ від 17 листопада 1771 року всі цвинтарі було винесено за тогочасні межі міста.
Рештки знайдені у 2014 році під час реконструкції фундаменту Миколаївської церкви

Про то що цвинтар знаходився на подвір’ї Миколаївської церкви свідчать старі поховання, які було знайдено у 2014 році під час реконструкції фундаменту церкви.
Рід Слєпушова

До найстаріших і очевидно найперших поховань Миколаївського кладовища можна віднести родове міщанське поховання роду Андрія Слєпушова, що знаходиться ліворуч від центрального входу на кладовище.
Ділянка родинного поховання Слєпушових

Також це місце стало останнім притулком багатьох видатних людей серед яких: Заслужений діяч мистецтв Денисенко Михайло Іванович, Народний майстер декоративно-прикладного мистецтва Ліва Беатрічче Флоріанівна та інші.
Могила Денисенка Михайла Івановича

Могила Лівої Біатріче Флорианівни

На кладовищі є поховання двох героїв Радянського союзу на честь яких названі вулиці в місті Василькові, це могили Бурки Миколи Лук’яновича та Кітченко Павла Семеновича.
Могила Кітченко Павла Семеновича та його дружини Ірини Давидівни

Могила Бурки Миколи Лук’яновича

В центральній частині кладовища є Братська могила. Тут поховані дівчата диверсійної групи загону Ковпака, яких було арештовано та знищено в період німецько-фашистської окупації міста Василькова 1941 – 1943 років. Напис на стеллі: «Защитникам родины от благодарных Васильковчан в честь 40-летия победы Советского народа в Великой отечественнойвойны 1941 – 1945 гг.» Напис на могильній плиті: «Имя твое неизвестно подвиг твой бессмертен».
Братська могила на Миколаївському кладовищі
  • Територія кладовища займає приблизно 1,5 га.
  • Статус: закрите кладовище.

Незважаючи на статус на кладовищі час від часу з’являються нові поховання. Хаотичне розміщення поховань, а також не впорядковані стежки та зелені насадження дуже ускладнюють відвідини пам’ятних місць для туристів та самих родичів померлих.

Місто Васильків, Миколаївське кладовище





Post a Comment