Історія Васильківської школи №4


В 1890 році дворянський священик П. Кащинський отримав дозвіл від Білоцерківської єпархіальної ради, якій був підпорядкований, на будівництво школи у передмісті Піски, а саме в центральній частині передмістя де був розташований Скорий хутір. Витративши на це 320 карбованців. Будували шкільне приміщення жителі Т. Могилка, Т. Кривша та інші без жодного плану, не враховуючи гігієнічних вимог, в одній половині школи була класна кімната площею 64 м2, в іншій — помешкання для вчителя.
Скоро-хуторянська церковно-парафіяльна школа

У 1892 році з'явилася вивіска «Скоро-Хуторянська трикласна церковно-парафіяльна школа». Саме цього року у школі почали навчатися діти. У класній кімнаті одночасно навчалися три групи учнів. На всіх був один учитель Бобир Микита Тихонович, який працював у 1903–1905 роках. У 1904 р.

Бобир Микита Тихонович

Перший учитель школи Бобир Микита Тихонович згадував: «Усього дітей у селі було в 1904 році – 210 осіб, а в школі навчалося близько 30%, та й багато хто з них не закінчував навіть 2 групи. Третю групу закінчувало 11-13 осіб.

У школі було три дошки для письма (для кожної групи по одній), 24 грубо тесані лавки, які стояли в три ряди відповідно до кількості учнів у групах, і одна рахівниця, виготовлені батьками. У кутку перед учнями були прути чи квадратна лінійка, якими вчителі карали учнів. Навчання у школі розпочиналося після закінчення сільськогосподарських робіт, тобто з жовтня, і закінчувалося на початку травня. Внутрішній розпорядок закладу визначав на власний розсуд священик, який завідував школою. Учні першої групи писали, другої рахували, третю перевіряв священик чи вчитель.

Свідоцтво про закінчення Скорохуторянської церковно-парафіяльної школи

У 1918-1920 pp. школа не могла нормально функціонувати через громадянську війну, 1920 р. шкільне приміщення за підтримки громадськості села було капітально перебудовано, розширено, тому що до школи прийшли і переростки, які не мали змоги вчитися до революції. Місцеві органи влади виділили кошти для реконструкції приміщення, та  1912 року у ньому було вже дві класні кімнати. Вчилися дві зміни. З 4-го класу учні ходили на навчання до міста Василькова.

У січні 1937 року загальні збори колгоспників села ухвалили рішення про будівництво нового шкільного приміщення. Колгосп маючи частину будівельних матеріалів, купив на злам Покровську церкву у Василькові. 60 колгоспників щодня працювали на будівництві нової школи під керівництвом досвідченого майстра К. Головка. За рішенням колгоспників було влаштовували недільники. Незабаром облвиконком виділив 154 тис. карбованців для закінчення будівництва. До 1 вересня 1937 р. школа була зведена. Діти села здобули нове світле помешкання з просторими класами. У новій школі 8 класних кімнат на 45 учнів кожна, спортзал, піонерська кімната, учительська, кабінет директора, бібліотека. У 1936 році відбувся перший випуск 22 учнів 7-го класу.

Учні

Під час війни фашисти у школі влаштували ттабір військовополонених. Після звільнення Василькова в листопаді 1943 року в школі був розташований шпиталь, де лікували поранених радянських воїнів. Але вже в лютому 1944 р. школа починає функціонувати.

Перший післявоєнний випуск 1945 року

У період з 1945 по 1950 роки школа має статус неповної середньої. Але для жителів Пісків школа набуває статусу певного культурного центру. Тому що за відсутності в селі клубів всі концерти, дискотеки та інші масові заходи проходили саме в школі.

Учні 2 класу Школи №4 1947 рік

Випуск 7 класу 1949  - 1950 навчальний рік

З 1951 по 1958 роки школа набуває статусу середньої школи, але вже починаючи з 1959 року знову стає неповною середньою школою. Оскільки школа була на території колгоспу, діти щороку брали активну участь у збиранні врожаю.

Васильківська семирічна школа №4

Своє перше п'ятдесятиріччя школа зустріла разом зі своїм директором КлименкоО Ольгою Федорівною, яка у 1984 році очолила колектив неповної середньої школи № 4 м. Василькова. Також за період директорства Ольги Федорівни було збудовано Нову сучасну будівлю для школи. Саме в ньому сьогодні навчаються діти мікрорайону Піски.

Серед відомих випускників Кривша Марія Василівна, яка у 1992 р. за мужність та відвагу у боротьбі проти німецько-фашистських окупантів, була нагороджена медаллю «За бойові заслуги» орденом Вітчизняної війни 2 ступеня. За час існування школи директорами були: Малахова Г.С., Бобова М. А., Чебаненко Н. М., Бачинський М.Ф., Клименко О. Ф. Зараз школу очолює директор -Нікіфорова Тамара Миколаївна, У 2009 - 2010 навчальному році школа отримала статус Навчально-виховного комплексу, у зв'язку з тим, що школа крім Звичайних класів включає себе ще й дитячий садок.

У 2020 році школа отримала статус опорного закладу до якого підключились Вільшанська, Тростинська та Яцьківська філії.


Post a Comment