Історія Васильківської школи №5

 

За переказами, до революції 1917 року в місті Василькові, біля річки Стугна, було збудовано фабрику з переробки шкірсировини. Відповідно до статистичних відомостей, власником шкір-виробництва був Ейзер Фінкельштейн. Власник мешкав на другому поверсі заводської будівлі. На першому поверсі був цех, в якому працювали наймані робітники. Поряд з фабрикою для їх проживання було збудовано будинок.
Будівля колишнього шкірзаводу №5

Після Жовтневої революції 1917 року під час експропріації фабрику відібрали більшовики. Згодом ця фабрика отримала назву шкірзавод №5. Специфіка роботи на заводі дозволяла працевлаштовувати людей з обмеженими можливостями. Таким чином, шкірзавод №5, окрім виробничих, виконував ще й соціальні функції. Працівники заводу жили у будинку колишніх найманих робітників фабрики. Швидше за все цей будинок вважався гуртожитком. Після того як робітників розселили, у будинку, де вони проживали, влаштували Васильківську школу №5

Занадто старий будинок в якому навчались учні Васильківської школи№5 був в аварійному стані та не відповідав необхідним санітарним нормам.

Колишні учні школи №5 згадують, що під час занять штукатурка сипалася на голову. Будівля школи була дуже старою, і потребувала постійного ремонту. І врешті-решт було легше збудувати нову школу, ніж постійно ремонтувати колишній гуртожиток. Згодом так і сталося.

Коли у 1984 році було збудовано нову сучасну будівлю Васильківської школи №3, школу №5 було закрито, а учнів переведено до третьої та інших шкіл міста Василькова.

Найдовше у цій школі працював директором Бегельфорд Леонід Борисович

У школі №5 проходили стажування директори, котрі згодом очолили інші Васильківські школи:

Карпеко О. О. – працював директором школи №2;

Горулько Л. В. – працював директором школи№ 6;

Соловйов П. О. – працював директором школи №1;

Петрик Г. С. – директор Здорівської школи;

У 1979 р., коли директором п'ятої школи був Горулько Л. В., у школі навчалось 170 учнів.

Незабаром приміщення колишньої школи №5 було зруйноване. І незважаючи на те, що планувалося відбудувати нову школу №5, через розпад Радянського союзу цього так і не сталося.
Місце де знаходилась Васильківська школа№5(стара адреса вул Народовольців№23)

Матеріал підготовлений за допомогою Леоніда Васильовича Горулько та Зінаїди Андріївни Григоренко.


Post a Comment